Aktualności i wydarzenia - Parafia Polskokatolicka

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności i wydarzenia

Wizytacja kanoniczna parafii którą przeprowadził ks. Infułat Stanisław Bosy, Administrator Diecezji

Pierwsza Komunia święta

Kaplica po remoncie

 

Rekolecje kapłanów naszej diecezji w Szczecinie

Pierwsza Komunia święta

Zmarł ks. bp Wiesław Skołucki

 

W dniu 8 sierpnia 2015 r. zmarł Ksiądz Biskup Wiesław Skołucki, były Ordynariusz Diecezji Wrocławskiej.

Śp. Ks
. bp Wiesław Skołucki urodził się 24 grudnia 1937 w Żarnowcu.  Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1961 roku. W latach 1967–1971 był dziekanem dekanatu żagańskiego, a od roku 1971  Kanclerzem Kurii Biskupiej i proboszczem Parafii  Katedralnej p.w. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu.

W dniu 1 lutego 1979 zostaje wybrany administratorem diecezji wrocławskiej.   Święcenia biskupie otrzymał 27 maja 1987 r.  w Katedrze p.w. św. Marii Magdaleny we Wrocławiu z rąk ks. bp Tadeusza Majewskiego. W związku z chorobą z dniem 17 lipca 2004 przestaje pełnić obowiązki ordynariusza diecezji wrocławskiej Kościoła Polskokatolickiego.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek 14 sierpnia o godz. 12
.00 w Katedrze p.w. Św. Marii Magdaleny we Wrocławiu. Trumna z ciałem spoczęła w grobowcu na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania

W dniu 29 sierpnia 2015 r. przybył do naszej parafii ks. Infułat Stanisław Bosy, Administrator Diecezji, by przewodniczyć uroczystej liturgii przyjęcia sakramentu Bierzmowania, która rozpoczęła się o godz 11.00. Do sakramentu przystąpiło pięciu kandydatów. Podczas swojej homilii ks. Administrator zwrócił się do młodzieży, aby bardziej zaufała Bogu w tych niełatwych czasach, gdzie trzeba dokonywać różnych wyborów i odważnie świadczyła swoją wiarę. Wyrazem wdzięczności ks. Administratorowi za udzielenie sakramentu było wręczenie kwiatów przez bierzmowanych. Uroczystość zakończyło spotkanie przy kawie w sali parafialnej.

Remont budynku parafialnego

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego